Legendy Hvězdných válek

Kdysi dávno existovala doba, kdy mocná všeobjímající internetová encyklopedie nevládla světu. Natáčet videa bylo drahé, připojení pomalé a úložná kapacita pro data tak malá, že stačila sotva na pár obrázků a text.

Byla to doba, kdy kreativní bytosti usedaly k prvním pro domácnosti použitelným konzolím a s touhou sdělit světu něco málo ze svých vědomostí, začaly psát své vlastní holonetové stránky, takzvané fanouškovské weby. Protože počítačů se jako první chopili podivíni, dnes také zvaní nerdi či ghentové, množily se především stránky o videohrách, sci-fi a fantasy. Bylo jich jak gizek v podpalubí.

Vývoj šel však nezadržitelně dál. Informace se najednou šířily mezi planetami hyperprostorem, záznamový systém se začal dodávat jako příslušenství ke komlincích a na datakartu se vešly detailní plány celé hvězdy smrti. Když pak wookieeové vydlabali tři wroshyrské stromy a nainstalovali do nich ucelenou databázi v basicu, věk fanouškovských webů se uchýlil ke konci...

Co ale měli dělat ti, kdož žili na okrajích galaxie a které basicem nikdo mluvit neučil, když se chtěli dozvědět něco více o zbytku světa? V jejich rodném jazyce se sice zprávy vysílaly, byly ale zaměřené pouze na aktuální dění. Na výpravy do bohaté historie plné legend, bájí a pověstí, jako kdyby někdo uvalil tabu. Vydejme se tedy na cestu proti proudu a začněme ono tabu bořit, aby se i současná generace měla šanci dozvědět o prastarých černokněžnících Síly, generálech Klonových válek, hrdinech Nové republiky a neohrožených rytířích bránících galaxii proti hrozbě z temných hlubin vesmíru.

Vítejte na stránkách SWL