Záležitost kanonu

Vzhledem k rozštěpení rozšířeného universa roku 2014 se příběhy z Hvězdných válek rozdělily na Nový kanon a takzvané Legendy. Nový majitel značky tím svůj problém s kanonicitou vyřešil, protože díky tomu se již nemusel zaobírat její vrstevní komplikovaností a mohl začít vyprávět své příběhy s čistým štítem. Fanouškům Legend to ovšem nijak nepomohlo. Pro ty nadále platilo a platí pět úrovní důležitosti děl.

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl učinit krok, který může být nepopulární, nicméně z hlediska potřeby tohoto webu (zjednodušit kanonicitu a odstranit jisté neduhy v kontinuitě) plně logický. Protože největším problémem vyvolávajícím kontradikce v časové linii Legend byl projekt Klonové války, který jako jediný z rozšířeného universa zůstal uznán za kanon, odsunuji jej celý stranou. Na místo seriálu, filmu a na ně navázaných komiksů tak znovu přichází původní díla z daného období (Tartakovskyho serál Klonové války, stejnojmenná knižní série, komiksy pod značkou Republika a příběhy o mladém Bobu Fettovi a republikovém komandu).

Mimo jiné to v praxi především znamená, že Ahsoka Tano se v Legendách nikdy nevyskytovala, mandaloriané autorky Karen Traviss zůstávají těmi mandaloriany, které napsala a Darth Maul souboj na konci Epizody I nepřežil.

Vrstva kanonu T tím pádem přestala existovat a nově se musíme zabývat pouze vrstvami G, C, S a N:

- G (původní a prequelová trilogie George Lucase)
- C (licencované romány, komiksy, hry a krátké příběhy s nálepkou legendy)
- S (gamebooky, komiksová série Marvelu, filmy o Ewocích a Vánoční speciál)
- N (vše ostatní včetně alternativních konců videoher)

Omlouvám se všem, kteří s výše zmíněným nesouhlasí. Nejedná se o nic oficiálního a nadále platí, že je pouze a jen na fanouškovi samotném, co se rozhodně ve své dobré víře považovat za kanon a co vypustí. Nezáleží na tom, jaké rozvržení kanonu uznáváte, hlavně abyste si v něm našli to své a měli z toho radost. Koneckonců je to svět stvořený pro zábavu.

Nemám nejmenší problém do hlavního menu přidat záložku Klonové války a v ní nechat rozvést všechny materiály, které pod projekt spadají. Nehodlám však takovou sekci rozvíjet. Pokud by k tomu došlo, musel by se najít někdo ochotný na daná díla (a že jich je opravdu požehnaně) psát recenze.